2.5. Мотивація студентів та професорсько-викладацького складу до спільної роботи з формування компетентного фахівця

Організаційна робота (напрям ОР) включає широкий формат обов’язків, які, з одного боку, мають відношення до головних напрямів науково-педагогічної діяльності викладача, а з іншого – характеризують його якості як особистості.

За організаційну роботу бали нараховуються за:

  • підготовку і проведення наукових конференцій;
  • підготовку студентів – переможців всеукраїнських олімпіад зі спе­ціальності;
  • підготовку студентів – переможців конкурсів наукових робіт; участь у спортивних змаганнях;
  • підготовку призерів університетських, обласних, державних та сві­тових змагань;
  • участь у художній самодіяльності;
  • участь у експертних радах та колегіях Міністерства освіти і науки, мо­лоді та спорту України тощо.

У зв’язку з тим, що у процесі трудової діяльності виникають потреби у ви­конанні непередбачуваної рейтингом роботи разового характеру, посадовцям (завідувачам кафедр, деканам факультетів, проректорам, ректору) надається можливість відзначати окремих викладачів додатковими балами – адміні­стративним бонусом (АБ).

Таким чином, проблема підвищення якості вищої освіти в межах системи управління вищим навчальним закладом значною мірою залежить:

по-перше, від встановлення реального мотиваційного ядра професорсько- викладацького складу з виділенням пріоритету кожного мотиву, об’єктивної кількісної оцінки якості роботи кожного науково-педагогічного працівника як особистості;

по-друге, від кваліфікованого використання отриманих даних для диференці­йованого впливу керівництва на відповідні групи професорсько-викладацького складу з метою підвищення якості підготовки інтелектуальної еліти країни та ефективних професіоналів.

У додатку З надана в повному обсязі «Методика кількісної оцінки науково-педагогічної діяльності викладачів університету», яка забезпечує диференці­йований вплив на викладачів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>