2.5. Мотивація студентів та професорсько-викладацького складу до спільної роботи з формування компетентного фахівця

У цілому для кількісної оцінки НПД вводиться 6 напрямів:

  • загальна характеристика (ЗХ);
  • адміністративні посади (АП);
  • педагогічна діяльність (ПД);
  • науково-методична робота (НМР);
  • організаційна робота (ОР);
  • адміністративний бонус (АБ).

Головна ідея рейтингового розрахунку полягає в тому, що максимальна сума балів може бути отримана тільки при постійній, інтенсивній та високо- креативній діяльності викладача, що спрямована на підвищення рівня показни­ків розвитку університету в цілому. Прозорість процесу оцінювання дозволяє кожному викладачеві розподілити свої зусилля таким чином, щоб отримати максимальну кількість балів. Зі свого боку керівництво університету задає орієнтири інтересів університету через співвідношення початкової кількості балів за різними напрямами, що затверджуються на зборах трудового колек­тиву. Наприклад, на наступні два-три роки для університету пріоритетними напрямами є підготовка кандидатів та докторів наук, написання електронних підручників та публікації наукових статей у провідних міжнародних науково-метричних базах даних: SCOPUS, Springer, EconLit, EBSCO, ULRICH’S. Тому по­чаткова кількість балів за цими роботами буде високою порівняно з іншими видами діяльності.

Важливою рисою даної методики є те, що початкова кількість балів, яка на­дана викладачеві за рік розрахунку, наприклад, за підготовку для університету кандидата наук, при підрахунку балів у наступні роки зменшується і через п’ять років залишається лише мінімальне наперед визначене значення, яке враховується кожен наступний рік. Такий підхід стимулює викладача постійно працювати в міру своїх сил щодо підготовки кандидатів наук.

Рейтинг визначається окремо за різними категоріями професорсько-викла­дацького складу:

  • професори, доктори наук;
  • доценти, старші викладачі, асистенти, викладачі, кандидати наук;
  • викладачі, асистенти без наукового ступеня.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>