2.6. Наукове забезпечення підготовки компетентних фахівців

Повертаючись до підготовки фахівців рівня PhD та докторів наук, необхід­но провести аналіз існуючої в Україні системи. Технологія підготовки фахів­ців PhD подана у вигляді схеми на рис. 2.9.

Рис. 2.9. Схема технології підготовки фахівців PhD

Процес підготовки, захисту дисертації та присудження ступеня PhD регла­ментується новими положеннями [ 24 ; 25 ; 27 ]. Ефективність нового порядку захисту та присудження наукового ступеня можна буде оцінити через два-три роки, але вже зараз можна підтримати нововведення щодо різної схеми про­ходження присудження ступеня PhD для фахівців, які працюють у науково- освітянській сфері, та фахівців, які працюють в інших секторах економіки.

Згідно з новими положеннями [ 25 ; 27 ], дисертації, що захищені на засідан­нях СВР і підготовлені фахівцями, які не працюють у науково-освітянському секторі економіки, проходять додаткову експертизу на наукових експертних ра­дах Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Така схема дозволить у деякій мірі знизити потік дисертацій, що підготовлені фахівцями, які ніколи не займалися науковою роботою.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>