2.4. Самостійна робота студентів та її забезпечення

Для організації самостійної роботи студентів з використанням дистанцій­них технологій в університеті була використана трирівнева модель архітек­тури системи дистанційного навчання (СДН). Це дозволило отримати єдину для університету систему інтерфейсу як для викладача – розробника ПНС, так і для користувача – студента, а також забезпечити незалежність від кількості та типів підключених ПНС на кафедрах.

В університеті використовуються три різні платформи, що реалізують дистанційні технології навчання: Moodle, Claroline і СДН на основі Joomla. Усі вони безкоштовні й побудовані на web-сервері Apache, СУБД Mysql, з викорис­танням мови програмування PHP.

Портал ХНЕУ розроблений для поліпшення якості комунікацій при вико­ристанні технологій дистанційного навчання, а також для забезпечення ефек­тивної спільної роботи з різними ПНС.

Відмінність порталу від сайта полягає в тому, що:

  • його сторінки формуються із блоків, які відображають інформацію не тільки з розділів порталу, але й з інших систем;
  • користувачам доступна тільки та інформація, на перегляд якої в них є права;
  • пошук на порталі дозволяє знаходити й ту інформацію, яка знаходиться в інших, підключених до нього системах.

Портал є єдиною системою доступу до інформації СДН для викладачів і студентів університету.

Вхід у СДН для клієнтів здійснюється через браузер з доступом до порталу за адресою: www.iktportal.hneu.edu.ua.

У порталі реалізований внутрішній модуль, що об’єднує власну систему авторизації із системами авторизації Moodle, Claroline та ін.

Головна сторінка порталу наведена на рис. 2.8.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>