Додаток Е

  • неможливість зменшити податок на прибуток, якщо платник податку проводить науково-дослідні роботи, робить винаходи тощо не у сфері основної діяльності, а в суміжних (допоміжних) видах діяльності.

Приклад. Підприємство автомобілебудування паралельно проводить наукові дослідження у сфері розробки принципово нового двигуна для легкових автомобілів на суму 18 000 грн та у сфері переробки сільськогосподарської продукції на суму 12 000 грн. У цьому випадку зменшення податку на прибуток може відбутися тільки у випадку, коли прово­дяться дослідження розробки принципово нового двигуна для легкових автомобілів на суму 18 000 грн, оскільки дослідження у сфері обладнання для переробки сільськогосподарської продукції не відносяться до сфери основної діяльності підприємства автомобілебудування.

Відповідно до пп. 157.1 доходи від проведення основної діяльності, у тому числі наукової, вищих навчальних закладів III – IV рівнів акредитації, які від­несені до групи «б» неприбуткових установ, звільнені від оподаткування, що створює сприятливі умови для отримання таких доходів цими установами, однак недостатньою мірою зацікавлює їх у зміцненні матеріально-технічної бази науково-дослідних підрозділів, оскільки законодавством не передбаче­но цільова спрямованість отриманих коштів або майна неприбутковою орга­нізацією, а тому ті кошти або майно, які отримують вищі навчальні заклади у вигляді безповоротної допомоги, добровільних пожертвувань, пасивних до­ходів та інших доходів, передбачених пп. 157.3 Податкового кодексу України, будуть, у першу чергу, спрямовуватися на фінансування поточних потреб навчального закладу, а питання фінансування матеріальної бази науково- дослідної складової буде відсуватися на другий план.

Пільги для інноваційних підприємств Податковим кодексом не передба­чено. Більш того, в Податковому кодексі взагалі відсутня згадка про термін «інновації». Відсутність цільових пільг інноваційної спрямованості не сприяє підвищенню зацікавленості суб’єктів господарювання у фінансуванні дослі­джень та розробок.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>