Додаток Е

Проблема 2.3

Відповідно до положення частини четвертої статті 23 Закону України «Про вищу освіту» державні вищі навчальні заклади освіти не можуть набирати на контрактну форму навчання більш ніж 49 % від державного замовлення.

Аналіз ситуації

В умовах обмеженого бюджету країни розвиток найбільш привабливих ВНЗ у цілому та якісне їх функціонування фактично стали можливим за рахунок спеціального фонду. Наприклад, у нашому університеті надходження бюджетних коштів із загального фонду на 94 – 98 % витрачаються на заробітну плату з нарахуваннями, стипендію, виплати сиротам, комунальні платежі. Таким чином, на забезпечення функціонування університету та його розвиток виділяється залежно від року від 2 до 6 % бюджетних надходжень із загального фонду. Ясна річ, що таке фінансування не може забезпечити нормальне функціонування університету, а тим більше його розвиток.

Придбання комп’ютерів, програмного забезпечення, лабораторного обладнання, літератури, оплата послуг зв’язку, поточного та капітального ремонту, транспорту, левової частки комунальних послуг і багато чого іншого, що необхідно для функціонування університету, здійснюється за рахунок спеціального фонду, який де-факто формується за рахунок оплати навчання студентами, що навчаються на контрактній основі.

Таким чином, розвиток університету на 94 – 98 % забезпечується студентами, що навчаються на контрактній основі. Тому законодавче обмеження набору студентів на контрактну форму навчання, що існує в чинному законодавстві і закладене у проект нового Закону про вищу освіту, фактично є обмеженням на розвиток університету. Ця норма закону спрямована фактично проти університетів, які мають потужний імідж та високий рівень привабливості, що дозволяє їм формувати достатній спеціальний фонд для успішного функціонування й розвитку.

 

Таблиця Е.5

Пропозиції до проблеми 2.2

Стаття Закону Чинна редакція Пропозиції
23 (п.4) У вищих навчальних закладах державної і комунальної форм власності кількість студентів, прийнятих на перший курс на навчання за державним замовленням, повинна становити не менше ніж 51 % від загальної кількості студентів, прийнятих на навчання на перший курс У вищих навчальних закладах державної і комунальної форм власності кількість студентів, прийнятих на перший курс на навчання, відповідає замовленню державнихустанов і організацій (державне замовлення) та замовленню юридичних осіб (недержавне замовлення) і не може перевищувати ліцензійний обсяг

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>