Додаток Е

Проблема 1.3

Відсутність податкових стимулів для розповсюдження (оприлюднення) результатів науково-дослідних робіт, у тому числі робіт вищих навчальних закладів.

Аналіз чинних податкових механізмів

Чинна редакція пп. 197.1.25 Податкового кодексу України не передбачає звільнення від оподаткування ПДВ наукових, науково-методичних та навчально-методичних видань.

Якщо таке видання за обсягом не може бути класифіковано як книжка або якщо воно не має грифа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України про рекомендацію до видання як підручника чи навчального посібника, то на практиці це призводить до вимог контролюючих органів щодо нарахування податкових зобов’язань з ПДВ на вартість продажу цих книг, що автоматично збільшує ціну реалізації.

Приклад. Підприємством, що займається книговидавничою діяльністю, було надруковано навчальний посібник без грифа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на загальну суму 250 000 грн та підручник з грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на загальну суму 280 000 грн.

В умовах діючого законодавства при продажу підручника з грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України податкові зобов’язання з ПДВ не виникають, а при реалізації навчального посібника без грифа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України будуть виникати податкові зобов’язання:

ПДВ = 250 000 х 20 % / 100 % = 50 000 грн. Загальна сума постачання = 250 000 + 50 000 = 300 000 грн.

Таблиця Е.3

Пропозиції до проблеми 1.3

Стаття Податкового кодексу України Чинна редакція Пропозиції
197.1 Звільняються від оподаткування ПДВ операції з: Звільняються від оподаткування ПДВ операції з:
197.1.25 постачання (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (крім видань еротичного характеру), учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови, доставки таких періодичних видань друкованих засобів масової інформації на митній території України постачання (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (крім видань еротичного характеру), підручників, навчальних посібників, наукових, науково-методичних та навчально-методичних видань вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови, доставки таких періодичних видань друкованих засобів масової інформації на митній території України

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>