2.7. Працевлаштування випускників

Центр «Кар’єра» займається також захистом прав та інтересів студентства, формуванням та розвитком соціально активної освіченої молоді шляхом за­лучення студентів до участі в навчальних, наукових, громадських, соціальних та культурних заходах. Центр співпрацює з органами місцевого самовряду­вання, а також багатьма громадськими організаціями міста, країни, зарубіж­них країн та організаціями міжнародного рівня. Кількість учасників програми Центру «Кар’єра» становить близько 400 осіб у віці від 17 до 30 років. У ній беруть участь і випускники минулих років. Загальну схему реалізації проекту «Кар’єра» наведено на рис. 2.11. Лабораторія оцінки рівня креативності та інтелекту надає абітурієнтам рекомендації щодо вибору майбутньої професії, спираючись на оцінку потенціалу майбутнього студента та особливості пси­хометричної характеристики.

На цей час також створено банк даних успішності студентів (БДУС) з 3 по 5 курс, де відображається 3 види успішності студента: навчальна, наукова та соціальна. Суть проекту полягає в тому, що підприємство, звертаючись до університету, замовляє розробку проекту за актуальною для розвитку під­приємства тематикою, отримує доступ до БДУС та обирає молодих фахівців, які будуть виконувати проект, працюючи в команді під керівництвом вчених (викладачів). Таким чином створюються ТТК.

Далі студенти, які показали кращі результати, працевлаштовуються на під­приємстві та продовжують реалізовувати проект або розробляють новий, ма­ючи можливість співпрацювати з науковим керівником та новими студентами молодших курсів, які приходять на зміну. І таким чином створюється реально діючий науково-виробничий комплекс.

У результаті роботи в ТТК студент отримує досвід за фахом, а роботодавець отримує виконану роботу, маючи можливість оцінити діяльність та компетент­ність студента і прийняти рішення щодо його подальшого працевлаштування. Необхідно також підкреслити той факт, що створення БДУС не тільки надає роботодавцям можливість обирати найкращих, але й також підвищує зацікав­леність, цілеспрямованість та мотивує студентів для опанування знаннями і фаховими компетентностями.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>