2.7. Працевлаштування випускників

Уточнення переліку предметно-спеціалізованих компетентностей та якості їхньої сформованості у студентів здійснюється в університеті на ви­пускових кафедрах кожного року після проведення захисту бакалаврських та магістерських дипломних робіт (проектів) і аналізу звітів голів ДЕК. Як пра­вило, їхні висновки дуже цінні для прийняття рішень щодо вдосконалення на­вчального процесу як за змістом професійно орієнтованих дисциплін та їхнім переліком, так і за засобами відпрацювання професійних компетентностей. Особливу цінність їхня допомога має при розробці змісту й організаційного забезпечення тренінгів та інших засобів формування компетентностей.

Таким чином, університет впроваджує першу складову з реалізації своїх обов’язків щодо сприяння працевлаштуванню випускників.

Другою складовою є просування випускників на ринок праці, яку уні­верситет реалізує через проект «Кар’єра». Однією з ідей цього проекту є ор­ганізація отримання студентами компетентностей завдяки участі в наукових проектах, які фінансуються потенційними роботодавцями.

Актуальність проекту полягає в тому, що на сучасному етапі розвитку освітньої системи відсутня галузева спрямованість у підготовці студента і пе­реважає низький рівень забезпечення практичної підготовки фахівців.

Інноваційність проекту полягає у просуванні на ринок праці не випуск­ників, а студентів 3 – 5 курсів для отримання практик, стажувань, створення тимчасових творчих колективів з метою розв’язання проблем, що виникають у роботодавців на госпдоговірній основі. Це сприяє осмисленому навчанню на старших курсах та надає студентам можливість заробляти гроші у вільний від навчання час завдяки своїм знанням, підвищує мотивацію отримання про­фесійних компетентностей і якісної освіти в цілому. Підприємство, у свою чергу, сплачуючи кошти за розробку замовлення, отримує можливість пошуку та вибору найбільш компетентного молодого фахівця для свого бізнесу, тесту­ючи його на конкретному практичному завданні, визначаючи його професій­ні якості та творчий підхід у вирішенні робочих питань.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>