При відсутності наукової бази для підготовки фахівців високого рівня та експертизи якості виконаних наукових розробок давати дозвіл на відкриття СВР у такій організації потрібно тільки у виняткових випадках.
У ХНЕУ разом з НДЦ на одного магістра в середньому за рік виконується ННТР обсягом 2 913 грн;
на одного аспіранта – 69 000 грн;
на одного кандидата економічних наук – 109 377,8 грн;
на одного доктора економічних наук – 738 300 грн.
Таким чином, університет в асоціації з НДЦ має достатню наукову базу для формування СВР.
Показник 3 . Якість кадрового потенціалу має оцінюватися не тільки кількістю докторів та кандидатів наук, а обов’язково з урахуванням відповідної галузі знань, наукової спеціальності та відповідності наукових спеціальностей навчальним спеціальностям, за якими готуються фахівці в університеті. Особливо це стосується університетів з багатопрофільною спрямованістю. Наприклад, у ХНЕУ на факультеті економічної інформатики готують фахівців технічних спеціальностей галузі знань «Комп’ютерні науки та видавнича справа». Навчальний процес на факультеті забезпечено відповідними докторами та кандидатами наук, але вони не відносяться до кадрового потенціалу при визначенні можливості відкриття СВР з економічних спеціальностей.
У ННА «ІНЖЕК» за постійним місцем роботи працює 28 докторів економічних наук, з них 6 з НДЦ, 258 кандидатів економічних наук, з них 11 з НДЦ. Таким чином, за п’ять років на кожного доктора економічних наук підготовлено 0,79 доктора економічних наук (22/28 – частка від ділення кількості підготовлених докторів економічних наук на кількість працюючих докторів економічних наук), а на кожного кандидата економічних наук – 0,66 кандидата економічних наук (169/258). Ці дані є фактично деякою оцінкою ефективності праці кадрового потенціалу організації. Наукові школи Харківського національного економічного університету подані в додатку И.