2.2. Формування навчальних планів та забезпечення їх виконання

В Україні, на жаль, питання проведення практики на підприємствах і в ор­ганізаціях залишається невирішеним. Керівництво підприємств та організацій, як правило, ніяк не стимулює керівників практики, що обумовлює відповідне їхнє ставлення до практикантів. Ректорат університету вирішує цю проблему як через особисті відносини з керівниками, так і за рахунок погодинної опла­ти їхньої роботи зі спеціального фонду. Така оплата нараховує сотні тисяч гривень, що лежить важким тягарем на фонді оплати праці і значно скорочує можливості розвитку матеріальної бази університету.

Кардинально інша ситуація з оплатою практики існує у Франції та Австрії. Студенти ХНЕУ, що проходять шестимісячну переддипломну практику на під­приємствах у цих країнах у рамках програм подвійних дипломів, працюють за фахом і отримують заробітну плату від 450 до 2 000 євро за місяць. Це не є виключенням і для наших студентів.

Пропозиції університету щодо вдосконалення законодавства, яке регулює фінансування проведення практики студентів на підприємствах, подані в до­датку Е.

Формування навчальних планів в університеті спирається на широке за­провадження індивідуалізації навчання, що обумовлено:

з боку суспільства — поточними та прогнозними потребами ринку праці, що формуються широкою диверсифікацією видів соціально-економічної ді­яльності;

з боку студентів — невичерпним різноманіттям їхніх здібностей та праг­ненням до самореалізації;

з боку керівництва університету — законодавчою базою, відомчою норма­тивною базою, поточними і прогнозними обсягами матеріальних, фінансових, трудових та інформаційних ресурсів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>