2.2. Формування навчальних планів та забезпечення їх виконання

Так, навчальна практика передбачає практику з отримання первинних професійних вмінь; практику з поглиблення та нарощування знань у сфері комп’ютерної техніки, інформаційних систем та технологій; ознайомчу прак­тику та інші – при можливості регулювання складу зазначених етапів.

Виробнича практика включає в себе, як правило, такі етапи: практика за профілем підготовки (технологічна, виконавча, експлуатаційна, економічна, облікова та інші види практики), науково-дослідна, науково-педагогічна і пе­реддипломна практика.

Переддипломна практика є заключним етапом навчання, яка проводиться після засвоєння студентами програми теоретичного та практичного навчання перед виконанням кваліфікаційної роботи або дипломного проекту. Під час цієї практики поглиблюються й закріплюються теоретичні знання з усіх дис­циплін навчального плану, набирається фактичний матеріал для виконання кваліфікаційної роботи, дипломного проекту або складання державних екза­менів [26, с. 155].

Проведення практики здійснюється на базах сучасних підприємств, установ, організацій різних галузей господарства, форм власності, підпорядкованості. Однак, ураховуючи специфічні особливості кожної спеціальності, проведення навчальної практики можливе у структурних підрозділах університету.

Однією з особливостей проходження практичної підготовки студентів у ХНЕУ є індивідуальний підхід, оскільки кожен студент виконує не тільки прийняту програму практики, а й індивідуальне завдання. Звіт студента про проходження практики має містити не тільки аналітичну роботу діяльності підприємства або організації, що є базою практики, а й обов’язкові власні про­позиції та висновки щодо особливостей діяльності конкретного підприємства і вдосконалення його окремих напрямів роботи чи ділянок.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>