1.2. Кількісна оцінка привабливості вищих навчальних закладів України

Кількісна оцінка привабливості вищих навчальних закладів України Подано монокаузальний і полікаузальний підходи до оцінки привабливості ВНЗ, що дають приблизно однакові результати. Зазначено, що найпривабливішими є не більше сотні ВНЗ – вони мають високий імідж, який забезпечує їм більш-менш міцні конкурентні позиції на ринку освітянських послуг України.

Значне скорочення контингенту студентів дає привід для впорядкування системи ВНЗ. Одним із можливих критеріїв є привабливість ВНЗ для абітурієнтів та їх батьків, яку можна оцінити за шістьма показниками.

Показник перший середній бал сертифікатів ЗНО . Цей показник базується на самооцінці – з більш високими балами абітурієнти йдуть навчатися до ВНЗ, на їхню думку, більш престижних. Таким чином, середній бал сертифікатів ЗНО є деякою мірою якості контингенту студентів.

Другий показник середній бал атестатів про повну загальну середню освіту . З більш високими балами абітурієнти йдуть навчатися до більш престижних, на їхню думку, ВНЗ, і цей показник також є мірою якості контингенту студентів.

Третім показником є кількість поданих заяв до даного ВНЗ . Це величина показова, оскільки абітурієнти та їхні батьки подають документи для вступу до тих ВНЗ, які, на їх думку та думку їх знайомих, дають більш якісну освіту. Таких ВНЗ кожний абітурієнт обирає максимум 5, тому цей показник відображає суб’єктивну точку зору деякої частини населення. І ця точка зору складається як з власного погляду, так і з погляду знайомих і сусідів, під впливом ЗМІ.

Четвертий показник – це п оказник кількості студентів, які зараховані на перший курс . Тобто тих абітурієнтів, які, незважаючи на вартість навчання і на те, що не всі були зараховані на бюджетну форму навчання, залишилися вірними своєму вибору і пішли навчатися саме у даний ВНЗ. Цей показник, крім усього іншого, характеризує ВНЗ з точки зору кількості студентів, які в ньому навчаються.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>