1.1. Прогнозування динаміки кількісних показників системи освіти України

Прогнозування динаміки кількісних показників системи освіти України Показано, що контингент учнів ЗНЗ ще знижується і у період з 2012 по 2016 роки буде становити трохи більше 4 млн осіб. Для порівняння: у 1996 році цей показник склав 7,14 млн осіб. Запропоновано дві моделі організації на­вчання у ЗНЗ в умовах скорочення контингенту учнів.

Зазначено, що контингент студентів ВНЗ також значно знижується і досягне свого мінімуму у 2020 році та буде дорівнювати приблизно 1,28 млн осіб. У період з 2016 по 2027 роки цей показник буде знаходитися в інтервалі 1,28 – 1,6 млн осіб. Для порівняння: у 2007 році він становив 2,37 млн осіб.

Після набуття незалежності в Україні демографічна ситуація в цілому від­повідає тим соціально-економічним умовам, що об’єктивно склалися. Графік народжуваності ( рис. 1.1 ) демонструє де-факто настрої репродуктивної час­тини населення України. Очевидно, що поступово з 2001 року, коли було за­фіксовано максимальне падіння народжуваності, а це 385,1 тис. осіб, почина­ється зростання кількості новонароджених. На графіку до 2010 року надані фактичні дані (див. рис. 1.1 , вісь абсцис – роки Н). Очевидно, що до цього часу маємо стабільно від’ємний приріст населення, хоча спостерігається тенденція до його зменшення ( табл. 1.1 , стовпець 3).

Рис. 1.1. Динаміка кількісних показників

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>