Додаток Ж

2.2. Принципи етики спілкування та взаємодії

Толерантність

Люди никогда не бывают ни безмерно хороши,

ни безмерно плохи

Франсуа де Ларошфуко (1613 – 1680) – французский писатель-моралист

В каждом из нас слишком много винтов, колес и клапанов, чтобы мы могли судить друг о друге по первому впечатлению или по двум-трем внешним признакам

Антон Павлович Чехов (1860 – 1904) – русский писатель

Нельзя принижать человека, не принижаясь вместе с ним

Буккер Тальяферро Вашингтон (ок. 1858 – 1915) –

американский негритянский общественный деятель

 

Науково-педагогічні працівники та студенти повинні поважати, приймати й правильно розуміти велику розмаїтість культур нашого світу, наших форм самовираження, способів прояву людської індивідуальності.

Принцип толерантності набуває особливого значення в умовах міжна­родної інтеграції. Міжнародні зв’язки ХНЕУ та визнання нашого ВНЗ на між­народному ринку освітніх послуг робить ХНЕУ привабливим для іноземних студентів. Таким чином, студенти та науково-педагогічні працівники повинні створювати атмосферу толерантної взаємодії з метою отримання високоякіс­ної економічної освіти.

Ввічливість

Ничего не обходится нам так дешево и не ценится так дорого, как вежливость

Мигель де Сервантес Сааведра (1547 – 1616) – испанский писатель

Никакая причина не извиняет невежливости

Тарас Григорьевич Шевченко(1814 – 1861) – украинский поэт

 

Науково-педагогічні працівники ХНЕУ та студенти повинні бути ввічливими в будь-яких ситуаціях незалежно від свого настрою або бажання. Ввічливість – форма культурної поведінки людини, дотримання правил пристойності, в основі якої пошана до людей, уміння зважати на їх інтереси і визнання права кожної людини на увагу.

Протилежність ввічливості – грубість, хамство, зневажливе і зарозу­міле ставлення до оточуючих, що є неприпустимим для співробітників і студентів ХНЕУ.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>