Додаток Ж

Прояв ініциативи

Нехитрое дело попасть ногою в проложенный след;

гораздо труднее, но зато и почетнее, прокладывать путь самому

Якуб Колас (Константин Михайлович Мицкевич) (1882 – 1956) –

белорусский советский писатель

 

Співробітники та студенти ХНЕУ повинні підтримувати й активізувати прояв ініціативи. Ініціативність – це вольова якість, завдяки якій людина діє творчо. Це відповідає часу та умовам – активна й смілива позиція, гнучкість дій і вчинків людини. Ініціативність проявляється усвідомлено й навмисно, а не під впливом безвідповідального стихійного пориву. Як правило, вона пов’язана з напруженням фізичних і духовних сил того, хто її проявляє. Мож­ливості ж для її прояву з’являються, коли в людини є внутрішній інтерес до зміни існуючої ситуації на краще. Саме керівник відповідальний за створення перерахованих умов усередині організації.

Керівництво повинно заохочувати до ініціативності співробітників і спо­нукати їх до висловлення творчих ідей, вражень, порад і практичних про­позицій – ініціатив. Співробітники, що демонструють ініціативу, передбача­ють рішення керівника, не чекають, коли їм скажуть, що і як вони повинні робити, висловлюють своє бачення ситуації й пропонують можливі рішення проблем. Ініціатива як заповзятливість, перший крок за власним бажанням у якій-небудь справі – це особистісна якість, невіддільна від особистої відпо­відальності, інакше ініціатива перетворюється в марнослів’я.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>