Додаток В

Положення п’яте

Широке запровадження в університеті індивідуалізації навчання обумовлено:

з боку суспільства – рівнем загальної культури, поточними та прогнозни­ми потребами ринку праці, що формуються широкою диверсифікацією видів соціально-економічної діяльності;

з боку студентів – невичерпним різноманіттям їхніх здібностей та праг­ненням до самореалізації;

з боку керівництва університету – законодавчою базою, відомчою нормативною базою, поточними і прогнозними обсягами матеріальних, фінан­сових, трудових та інформаційних ресурсів.

Умовами реалізації п’ятого положення є:

  • Забезпечення студенту можливості формувати індивідуальний план на­вчання в рамках конкретної спеціальності, виходячи зі своїх інтересів, здібностей та майбутньої роботи, під керівництвом куратора відповід­ної спеціалізації або магістерської програми з випускової кафедри. Роз­робка технології заповнення та супроводження індивідуальних планів навчання.
  • Організація технічних, методичних та організаційних умов самостійної роботи студентів у рамках кредитів, що виділені на неї по даній дисци­пліні та додатково – у факультативному режимі. Це має бути забезпечено реорганізацією роботи бібліотеки; підготовкою необхідних методичних посібників; формуванням відповідного графіка навчального процесу.
  • Надання можливості отримання другої вищої освіти за іншою спеціаль­ністю без порушення графіка навчального процесу з основної спеціаль­ності та в рамках чинного законодавства. Змістовно це забезпечується формуванням індивідуальних планів навчання, а організаційно – складан­ням відповідного графіка навчання.
  • Формування академічних груп відповідно до успіхів студентів у навчан­ні та їхніх індивідуальних науково-навчальних інтересів, що забезпече­но прозорою системою цього процесу.
  • Високоякісна підготовка та відповідне матеріальне і моральне за­охочення науково-педагогічного персоналу, що опікується індивідуалі­зацією освітянського процесу в університеті (куратори спеціалізацій на бакалаврському рівні та керівники магістерських програм).

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>