Інтеграція в європейський освітній простір, корінне зростання можливостей щодо мобільності студентів та фахівців обумовлюють гостру потребу у вільному володінні двома та більше іноземними мовами. Тому університет не може стояти осторонь цієї насущної проблеми.
З метою вдосконалення мовної підготовки студентів формування навчальних планів передбачає поряд з нормативними годинами, які відведено на вивчення іноземної мови за профілем спеціальності, виділення дев’яти кредитів у циклі дисциплін гуманітарної підготовки за вибором студента для поглибленого вивчення іноземної мови протягом усього періоду навчання на освітньо-кваліфікаційному рівні бакалавра. Для практичного підвищення якості мовної підготовки фахівців студентів першого курсу за результатами попереднього тестування в університеті розподіляють на групи: A, B, C – залежно від рівня підготовки студентів. Протягом навчання проводиться моніторинг знань студентів і у випадку необхідності вони можуть переходити в групу з іншим рівнем складності навчання, таким чином створюючи їм умови для більш ефективної мовної підготовки компетентних фахівців. Крім того, студентам ХНЕУ надана можливість захисту випускних робіт та дипломних проектів іноземною мовою за бажанням.
Мовна підготовка викладачів за Кембріджськими методиками, отримання ними відповідних сертифікатів та стажування у закордонних університетах дозволили організувати навчальний процес ХНЕУ для студентів 1 – 6 курсів повністю англійською мовою. Така підготовка ведеться вже на трьох спеціальностях – «Туризм», «Менеджмент організацій» та «Інноваційний менеджмент» – як для іноземних, так і для українських студентів.
Наступним пріоритетом, що зазначений у Концептуальних засадах розвитку ХНЕУ [12], при формуванні навчальних планів за спеціальностями є передбачення безперервної комп’ютерної підготовки фахівців протягом усього періоду їх навчання.