1.4. Оцінка рівня математичної та комп’ютерної підготовки школярів

Аналізуючи віковий склад респондентів, установлено, що дві третини дев’ятикласників (77,7 %) народилися в 1992 році і мали на час проведення дослідження повних 15 років, 19,1 % школярів старші за своїх однокласників, адже народилися у 1990 – 1991 роках, а 3,1 % – молодші за віком, тобто 1993 року народження.

Чи впливає вік учнів на результативність навчання з математики? Чи правильним є уявлення про те, що кращі успіхи в навчанні має старший за віком школяр?

Для відповіді на ці запитання, було проаналізовано рівень навчальних досягнень учнів за результатами річного оцінювання, а також дослідження їх вікової різниці.

Школярі 1990 – 1991 років народження, які були найстарші за віком, написали тест гірше, ніж решта учнів класу: вони отримали більше балів початкового та середнього рівнів навчальних досягнень, ніж їхні однокласники, а на достатньому та високому рівнях їх успіхи значно нижчі.

Найкращі показники мали молодші за віком учні – 1993 року народження: найменше з них одержали бали початкового й середнього рівнів навчальних досягнень, а найбільше – достатнього й високого рівнів. Для того, щоб переконатися, чи не був такий висновок випадковим, а міркування помилковими, було проаналізовано залежність від віку результатів навчання учнів за підсумками річного оцінювання. Згідно з одержаними результатами, розподіл школярів за рівнями навчальних досягнень аналогічний до попереднього» [1].

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>