1.4. Оцінка рівня математичної та комп’ютерної підготовки школярів

Харківський національний економічний університет вважає одним із го­ловних завдань значне підвищення рівня підготовки фахівців у галузі ІТ-технологій, що корелює з вимогами роботодавців як в Україні, так і в усьому світі. У навчальних планах усіх напрямів підготовки та спеціальностей викори­стовується схема безперервної комп’ютерної підготовки, що має забезпечити якісне формування у студентів відповідних компетентностей.

Однак підготовка абітурієнтів у школах наразі здійснюється не на на­лежному рівні. Проведене опитування, а це 520 осіб, показало, що у деяких школах до цього часу 3,19 % школярів проходять комп’ютерну підготовку без використання самих комп’ютерів (рис. 1.16).

Рис. 1.16. Використання комп'ютерів у школі

У зв’язку з тим, що абітурієнти мають дуже різну підготовку з ІТ-технологій, викладачі ХНЕУ роблять вхідний контроль сформованості відповідних ком- петентностей. Аналіз результатів дозволяє, по-перше, у першокурсників з’ясувати слабкі місця у шкільній підготовці, а по-друге, сформувати академіч­ні групи студентів для додаткових занять з метою вирівнювання підготовки студентів, оскільки без цього вони не зможуть у повній мірі та у визначений термін сформувати у себе необхідні компетентності у сфері ІТ-технологій, які передбачені моделлю фахівця.

У вересні 2011 р. була проведена перевірка сформованості компетентностей у 520 студентів першого курсу ХНЕУ.

Діаграма на рис. 1.17 показує, що найбільші проблеми у підготовці пер­шокурсників існують у сфері використання табличного процесора Ехсеї. За цим розділом було всього 24,53 % коректних відповідей, хоча й за іншими розділами підготовки ситуація не краща. Більш-менш задовільна підготовка показана з основ обчислювальної техніки, яка не потребує великих обсягів роботи за комп’ютером, що свідчить про більш якісну роботу вчителів поза комп’ютерними класами.

Рис. 1.17. Відсотки правильних відповідей за розділами інформатики

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>