1.3. Оцінка середньої освіти України закордонними інституціями

 «З 18 по 27 липня 2009 року в м. Кембридж (Велика Британія) пройшла 41-ша Міжнародна учнівська олімпіада з хімії. У змаганнях взяли участь 250 учнів із 69 країн світу. Завдання вони виконували у лабораторіях хіміч­ного та зоологічного факультетів Кембриджського університету. Експеримен­тальний тур виявився складним для більшості учасників. Однак усі наші шко­лярі вибороли медалі: 1 срібну та 3 бронзові.

З 12 по 19 липня 2009 року в м. Цукуба (Японія) проходила 20-та Між­народна учнівська олімпіада з біології. У змаганнях взяло участь 221 учень із 56 країн світу.

За традицією змагання проходили у два етапи: практичний та теоретич­ний, що тривали по шість годин. Учасники виконували завдання в лабораторі­ях Університету м. Цукуба. У результаті двоє із чотирьох учасників з України отримали бронзові медалі.

В олімпіаді з інформатики, яка проходила у м. Пловдів (Болгарія) 8 – 15 серпня 2009 року, взяли участь 302 учні із 69 країн світу. Змагання від­бувалися у два тури в індивідуальному заліку. Команду України представили четверо учнів. Вони вибороли 1 золоту, 1 срібну та 2 бронзові медалі.

Усі переможці та учасники міжнародних учнівських олімпіад 2009 року, які закінчили школу, стали студентами вищих навчальних закладів. Як і в попе­редні роки, вони надали перевагу вітчизняним вищим навчальним закладам. 19 із 23 випускників одинадцятих класів навчаються в Україні: у Київському на­ціональному університеті імені Тараса Шевченка – 11 випускників, 2 – у Львів­ському національному університеті імені Івана Франка, по 1 – у Національ­ному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут», Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, Національному медичному університеті імені О. О. Богомольця, Вінницькому національному медичному університеті ім. М. І. Пирогова, Дніпропетровському національ­ному університеті імені О. Гончара, Донецькому національному політехнічно­му університеті. 4 переможців навчаються за кордоном: 3 – у Московському фізико-технічному інституті та 1 – у Московському державному університеті ім. М. В. Ломоносова» [50].

Державою здійснюється постійна підтримка талановитих школярів, які досягають високих успіхів у інтелектуальних змаганнях міжнародного рівня. Указом Президента України від 30 грудня 1998 року № 1419/98 «Про стипендії Президента України учасникам і призерам міжнародних учнівських олімпі­ад з базових навчальних предметів», учасникам і переможцям міжнародних змагань, що продовжують навчання в Україні, призначаються стипендії Пре­зидента України строком на 1 рік. Високі досягнення українських школярів у міжнародних змаганнях сприяють популяризації національної освіти на світовому рівні, зміцненню авторитету нашої держави, розширенню міжна­родних зв’язків, а також свідчать про значний потенціал творчої молоді, під­тримка якої є запорукою розвитку нашої країни.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>