Додаток Т

За нормами ч. 2 ст. 62 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII особи, які навчаються у закладах вищої освіти за денною формою навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, мають право на отримання академічних та соціальних стипендій у встановленому законодавством порядку. При цьому в ч. 3 ст. 62 цього Закону зазначено, що особи, які навчаються у закладах вищої освіти за денною формою навчання, можуть отримувати інші стипендії, призначені фізичними (юридичними) особами.

Отже, діюче законодавство припускає, що стипендії можуть призначатися фізичними (юридичними) особами. Зазвичай їх називають іменними. Проте порядок виплати таких стипендій у жодному нормативному документі не зазначений.

Діючий Порядок призначення і виплати стипендій, затверджений Постановою КМУ від 12.07.2004 р. № 882 (далі – Порядок № 882), поширюється на осіб, які навчаються у навчальних закладах або наукових установах за державним (регіональним) замовленням за рахунок коштів загального фонду державного (відповідного місцевого) бюджету. У п. 2 цього документу лише вказано, що учням, студентам, курсантам невійськових вищих навчальних закладів, слухачам, клінічним ординаторам, асистентам-стажистам і докторантам, які навчаються згідно з угодами, укладеними між навчальними закладами та фізичними або юридичними особами, стипендії можуть виплачуватися за рахунок коштів таких осіб, якщо це передбачено умовами укладеної угоди.

Із цього можна зробити висновок, що виплата стипендії вказаним особам повинна передбачатися в угоді, що укладається між навчальними закладами та фізичними або юридичними особами. Типової форми такої угоди немає. Сьогодні є тільки Примірний договір суб’єкта господарювання з навчальним закладом, підприємством, установою, організацією, які здійснюють навчання (форма № 1), затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.08.2010 р. № 232. Але цей документ регламентує порядок укладання суб’єктами господарювання договорів щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників суб’єкта господарювання, які навчаються в навчальному закладі. Тому питання виплати стипендій у ньому не обговорюються.

З огляду на це вбачається за доцільне затвердити Порядок призначення і виплати стипендій суб’єктами господарювання та Примірний договір суб’єкта господарювання з навчальним закладом, підприємством, установою, організацією, які здійснюють навчання за рахунок стипендій, що сплачуються суб’єктами господарювання (табл. Т.4).

Таблиця Т.4

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>