Додаток Т

Таблиця Т.2

3. Стимулювання заохочення суб’єктів господарювання до запровадження дуальної системи навчання. Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» від 18.12.2019 р. № 392-IX внесено зміни до Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII (набули чинності з 16.01.2020 р.). Цим законом впроваджується новація – дуальна форма здобуття вищої освіти – це спосіб здобуття освіти здобувачами денної форми, що передбачає навчання на робочому місці на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації обсягом від 25 відсотків до 60 відсотків загального обсягу освітньої програми на основі договору. Навчання на робочому місці передбачає виконання посадових обов’язків відповідно до трудового договору.

За новими нормами ч. 6 ст. 49 Закону № 1556-VII дуальна освіта здійснюється на підставі договору між закладом вищої освіти та роботодавцем (підприємством, установою, організацією тощо), що передбачає:

· порядок працевлаштування здобувача вищої освіти та оплати його праці;

· обсяг та очікувані результати навчання здобувача вищої освіти на робочому місці;

· зобов’язання закладу вищої освіти та роботодавця в частині виконання здобувачем вищої освіти індивідуального навчального плану на робочому місці;

· порядок оцінювання результатів навчання, здобутих на робочому місці.

З огляду на це вважається доцільним передбачити пільги в оподаткуванні для тих роботодавців, які запроваджують дуальну форму навчання, зокрема, пільги в оподаткуванні ПДВ (табл. Т.3).

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>