Додаток Т

Більшість закладів вищої освіти належать до неприбуткових організацій. Отже, якщо сума коштів, які були безоплатно перераховані суб’єктом господарювання закладу вищої освіти, перевищить у суб’єкта господарювання ліміт у розмірі 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, на таку суму платник податку не зможе зменшити об’єкт оподаткування податком на прибуток.

Слід відзначити, що в ПКУ є норми з підвищеним лімітом витрат, на суму якого може бути зменшено об’єкт оподаткування податком на прибуток. Так, за нормами пп. 140.5.14 ПКУ фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року суб’єктам сфери фізичної культури і спорту, а саме дитячо-юнацьким спортивним школам, центрам олімпійської підготовки, школам вищої спортивної майстерності, центрам фізичної культури і спорту інвалідів, спортивним федераціям з олімпійських видів спорту, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг у розмірі, що перевищує 8 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

У зв’язку із цим виникає питання: чому саме кошти, які перераховані суб’єктам сфери фізичної культури і спорту підпадають під підвищений ліміт? Інвестування коштів у вищу освіту є не менш важливим напрямом розвитку нашої держави, тому що стимулює підготовку професійних фахівців, які в подальшому будуть працювати в Україні.

Необхідно також зазначити, що саме «високодохідні» суб’єкти господарювання мають можливість інвестувати гроші на освіту і, незрозуміло, чому саме ці платники опинилися в нерівному становищі порівняно з «малодохідними» платниками податку на прибуток. На відміну від останніх, «високодохідні» суб’єкти господарювання мають можливість зменшити об’єкт оподаткування податком на прибуток не на всю суму перерахованих коштів на освіту, а тільки на певний відсоток від суми оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

З огляду на це вважаться доцільним внести зміни до норми пп. 140.5.14 ПКУ, та виключити із коригування за цією нормою операції перерахування коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року закладам вищої освіти.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>