Додаток С

Між тим в п. 10 ч. 3 ст. 29 БКУ вказано, що джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України в частині доходів є власні надходження бюджетних установ (у тому числі наукових установ Національної академії наук України і галузевих академій наук), що утримуються за рахунок державного бюджету, у тому числі орендна плата за користування військовим майном, майном Національної академії наук України і галузевих академій наук, 50 відсотків орендної плати за користування іншим майном, що належить бюджетним установам, які утримуються за рахунок державного бюджету.

Проектом було запропоновано зменшити цю частку для закладів освіти і викласти норми п. 10 ч. 3 ст. 29 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VІ (далі – БКУ) в такій редакції: «власні надходження бюджетних установ (у тому числі наукових установ Національної академії наук України і галузевих академій наук), що утримуються за рахунок державного бюджету, у тому числі орендна плата за користування військовим майном, майном Національної академії наук України і галузевих академій наук, 50 відсотків орендної плати за користування іншим майном, що належить бюджетним установам, які утримуються за рахунок державного бюджету, 10 відсотків орендної плати за користування майном, що належить державним закладам вищої освіти, які утримуються за рахунок державного бюджету».

Проте слід зазначити, що таке формулювання призводить до колізії правових норм, оскільки за нормами п. 10 ч. 3 ст. 29 БКУ джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України є, зокрема, 50 відсотків орендної плати за користування іншим майном, що належить бюджетним установам, які утримуються за рахунок державного бюджету. Для того, щоб обмежити цю норму, необхідно передбачити відповідні виключення.

У зв’язку із цим доцільно викласти норми п. 10 ч. 3 ст. 29 БКУ в такій редакції: «власні надходження бюджетних установ (у тому числі наукових установ Національної академії наук України і галузевих академій наук), що утримуються за рахунок державного бюджету, у тому числі орендна плата за користування військовим майном, майном Національної академії наук України і галузевих академій наук, 50 відсотків орендної плати за користування іншим майном, що належить бюджетним установам, які утримуються за рахунок державного бюджету (за виключенням орендної плати за користування майном, що належить державним закладам вищої освіти, які утримуються за рахунок державного бюджету), 10 відсотків орендної плати за користування майном, що належить державним закладам вищої освіти, які утримуються за рахунок державного бюджету». Це дозволить, уникнути колізій правових норм і в той же час підвищити фінансову стійкість закладів вищої освіти.

* Матеріали підготовлено д-ром екон. наук, доц., завідувачкою кафедрою митної справи та оподаткування Тищенко Вікторією Федорівною.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>