Додаток Н

Аналіз можливості отримання прохідного балу з математики абітурієнтами виконаний під керівництвом професора, д-ра екон. наук, завідувачки кафедри математики та математичного моделювання Малярець Л. М.

У 2016 році, щоб отримати прохідні 9 балів, достатньо було вгадати дев’ять тестових відповідей із перших 24 завдань.

Щоб довести це твердження, розглянемо математичну задачу. Для її розв’язання використаємо інструменти теорії ймовірностей і математичної статистики.

Спочатку наведемо структуру білету з математики ЗНО 2016 року.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді – до кожного із завдань запропоновано п’ять варіантів відповіді, з яких тільки один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник оцінювання вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей.

У тест ЗНО з математики включено 20 завдань із вибором однієї правильної відповіді від № 1 до № 20, які будуть оцінені в 0 або 1 бал. І 1 бал, якщо вказана правильна відповідь; та 0 балів, якщо вказана неправильна відповідь, або вказано більше за одну відповідь, або відповідь не надана. Максимум за перших 20 завдань – 20 балів.

Завдання на встановлення відповідності – до кожного завдання представлена інформація, позначена цифрами (зліва) і буквами (справа). Щоб виконати завдання, необхідно встановити відповідність інформації, позначеної цифрами і буквами (утворити «логічні пари»). Завдання вважається виконаним, якщо учасник оцінювання правильно зробив відмітки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) в таблиці бланка відповідей.

У тест з математики включено 4 завдання на встановлення відповідності з № 21 по № 24. Ці завдання будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали. 1 бал буде зараховано за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); а 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

Максимум за завдання з № 21 по № 24 – 16 балів.

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю – під час виконання цих завдань учасник повинен вписати отриманий числовий результат у тих Продовження додатка Н

одиницях величини, які вказані в умові завдання, в бланк відповідей. У тест включено 6 завдань відкритої форми з короткою відповіддю від № 25 до № 30.

Завдання № 25 і 26 є структурованими, вони складаються з двох частин, відповідь на кожну з яких оцінюється 0 або 1 бал. Якщо вказано обидві неправильні відповіді або завдання взагалі не виконані, учасник отримує 0 балів.

Максимальний бал за виконання структурованого завдання – 2.

Завдання № 27 – 30 оцінюються 0 або 2 балами: 2 бали, якщо вказана правильна відповідь; а 0 балів, якщо вказана неправильна відповідь або завдання взагалі не виконано.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>