Додаток К

Рис. К.5

Графічне представлення на рис. К.5 теоретичних та емпіричних функції розподілу балів ЗНО з математики у Чернівецькій області у 2017 році, візуально показує суттєву їх різницю, що підтверджує невідповідність фактичних даних нормальному закону. Очевидно, що фактична кількість сертифікатів ЗНО з математики з балами у інтервалах з 170 до 200 значно перевищують кількість, яка має бути за нормального закону розподілу. Інакше кажучи, негативне значення показника dDM(r,t) більш об’єктивно показує втручання регулярного чинника в отримання балів ЗНО, ніж критерій Колмогорова – Смірнова.

До того ж двогорбність гістограми та теоретичної кривої вказує на неоднорідність статистичної вибірки. Одна частина абітурієнтів у Чернівецькій області у 2017 році знаходилася під впливом деякого невипадкового цілеспрямованого чинника.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>