5.1. Загальні положення

В університеті у 2016 році було проведено незалежне дослідження цінностей у форматі Values_HappyUkraine. Автор дослідження Вікторія Андрієвська – соціальний інноватор, автор інструментів і методики визначення цінностей особистості, команди, компанії VALUES, автор соціальної ініціативи проектування майбутнього Happy Ukraine (2014 – 2020 рр.) [42].

Була проведена об’ємна робота з опитування членів колективу (135 осіб) щодо заданого переліку цінностей, що забезпечують щасливе життя. Цей перелік багато в чому не співпадає із цінностями, що перераховані вище, але опосередковано дає можливість скласти своєрідний портрет колективу, як із точки зору загальних життєвих орієнтирів, так й з точки зору роботи в університетському колективі. У результаті університет отримав сертифікат. На рівні держави опитування фокусних груп показало, що цінності щастя українців є: гідність, свобода, відповідальність.

В університеті командними цінностями є: творчість, здоров’я, відповідальність. Це ті цінності, які забезпечують щасливу, ефективну колективну роботу з реалізації місії університету. Серед цінностей з’являється «здоров’я», що, мабуть, обумовлено тим, що це дійсно обов’язкова умова продуктивного життя.

Загально університетськими цінностями, які формують щасливе існування членів колективу, є: сім’я, здоров’я, життя.

Загалом результати опитування показали, що колектив університету здатен творчо, відповідально працювати на виконання місії університету.

«Корпоративна культура (англ. corporate culture) – це система цінностей та переконань, які розділяє кожен працівник фірми та передбачає його поведінку, обумовлює характер життєдіяльності організації. Корпоративна культура – це також спосіб і засіб створення організації, яка самостійно розвивається» [24].

Методологічною базою управління університетом мають бути: системний аналіз, ситуаційно-ресурсний, синергетичний, кваліметричний і людиноцетричний підходи, посилення функцій управління на рефлексивній основі, тобто діагностики й моніторингу.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>