4.2. Кластеризація ЗВО

Аналіз даних прийому заяв та кількості, зарахованих за вказані роки показує, що в середньому тільки 20 % (розраховано, як середнє значення відсотка прийнятих для кластера непривабливих ЗВО) підтверджується під час зарахування оригіналами документів. Отже, виникає питання, яким чином може існувати ЗВО, до якого кожного року поступають 5 – 10 студентів? Можливо низька кількість набору є головною причиною скорочення непривабливих ЗВО?

Цікавим є також розподіл за кількістю поданих заяв для групи найбільш привабливих ЗВО. У табл. 4.5 наведено дані за роками.

Таблиця 4.5 Розподіл ЗВО з високою привабливістю для абітурієнтів

Вочевидь, кількість ЗВО, що отримують вище за 10 тис. заяв суттєво збільшилося. У 2019/2010 навч. році кількість таких ЗВО досягла 30. Як правило це провідні університети України, які мають багатолітню історію присутності в освітньо-науковому середовищі нашої країни.

Найбільш суттєві трансформації притаманні ЗВО, що щорічно отримували менш 10 тис. заяв. Для цієї групи характерна жорстка конкуренція, що й спричинила скорочення кількості ЗВО за аналізований період у 2,4 раза.

Зрозуміло, що така спрощена кількісна оцінка не може бути основою для масштабних висновків, але вона дає базу для сутнісного аналізу.

Для більш обґрунтованого оцінювання привабливості ЗВО, на погляд автора, недостатньо використовувати один показник – кількість поданих абітурієнтами заяв, необхідно враховувати значення всіх п’яти показників, що були наведені в цьому підрозділі.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>