4.2. Кластеризація ЗВО

Отже, можна за відповідною методикою скласти рейтинг популярності ЗВО системи Міністерства освіти і науки України. Статистична інформація щодо рейтингування зібрана за 2010/2011 – 2014/2015 навчальні роки із системи «Конкурс», за 2018/2019 та 2019/2020 навчальні роки – з інформаційної бази ЄДЕБО та звітності кожного ЗВО.

Для демонстрації суттєвої диференціації ЗВО спочатку проаналізуємо графік кількості поданих заяв абітурієнтів до кожного ЗВО у вигляді кумуляти, яка починається від університету з найбільшою кількістю заяв і далі по осі абсцис йдуть університети в порядку зменшення кількості заяв з їхнім накопиченням по вісі ординат. Отже, по вісі ординат найбільше значення дорівнює загальній кількості заяв, що подані в даному році до ЗВО системи МОН України.

У дослідженні висунута гіпотеза, що високу привабливість мають ті ЗВО, сумарна кількість заяв до яких складає 70 % усіх заяв абітурієнтів, середню привабливість – ЗВО, що охоплюють 20 % заяв, і низьку привабливість – ЗВО, у які подано решту заяв (10 %).

Виходячи із цієї гіпотези, на основі даних, що отримані із сайтів ЗВО, щодо кількості заяв у 2019/2020 навч. році побудовано наступну діаграму (рис. 4.1).

Рис. 4.1. Діаграма привабливості університетів станом на 2019/2020 навч. рік

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>