4.1. Класифікація систем рейтингування

Економічно обґрунтоване використання привабливості в очах абітурієнтів та їхніх батьків університету може забезпечити йому стійкі конкурентні позиції на світовому ринку освітніх послуг.

Співвідношення кількості випускників старшої школи та зарахованих до ЗВО (рис. 1.13 з підрозділу 1.2) вказує на фактичну відсутність конкуренції для абітурієнтів під час вступу до ЗВО. В умовах обмеженого державного фінансування лише окремі ЗВО мають реальну можливість відмовляти під час вступу на контрактну форму навчання недостатньо підготовленим абітурієнтам. Однак чинними правилами прийому до ЗВО державної форми власності запроваджене обмеження прийому на деякі спеціальності через встановлення мінімальної кількості балів ЗНО на рівні 130 – 150 балів. Це означає, що абітурієнт, який має бали ЗНО менші, ніж вказані, не може бути зарахований до ЗВО на відповідні спеціальності. Такий підхід деякою мірою дозоляє створити умови для більш якісної селекції абітурієнтів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>