4.1. Класифікація систем рейтингування

Розглянемо деякі вітчизняні рейтинги.

Рейтинг закладів вищої освіти інформаційної системи «Вступ.ОСВІТА.UA» [34]. Організатором рейтингу є редакція освітнього ресурсу «Освіта.ua». Інформація отримується з Єдиної державної бази з питань освіти (ЄДЕБО) згідно з відповідною угодою. Рейтинги побудовані з інформаційної системи «Вступ.ОСВІТА.UA».

Враховуються такі показники:

· середній бал зарахованих студентів на контракт;

· середній бал зарахованих студентів на бюджет; · кількість зарахованих на контракт та бюджет; · конкурс на бюджетні місця.

Цей рейтинг відповідає на запитання:

· Які університети мають найбільший авторитет і набрали навіть на контракт студентів із високими балами ЗНО?

· Які університети набрали на контракт студентів із низькими балами ЗНО, інакше кажучи, брали всіх, хто приніс документи?

· Які університети за рахунок свого авторитету набрали більше студентів на бюджет?

Інформація цього рейтингу дуже цінна для вітчизняних абітурієнтів, оскільки дає оцінку привабливості кожного університету.

Для університетів із низькими показниками цей рейтинг дає потужний сигнал щодо необхідності вносити корективи у свою маркетингову діяльність для підвищення свого іміджу.

Для міністерств і відомств – це дуже інформативний матеріал для оцінювання якості алгоритму розподілу бюджетних місць та базового фінансування із загального фонду.

Для найвищого рівня користувачів цей рейтинг мало що додає до попередніх.

Зарплатний Рейтинг ЗВО, що проводиться журналом «Гроші» [3]. Це єдиний рейтинг в Україні, в якому оцінюється готовність роботодавців брати на роботу випускників тих чи інших ЗВО. На думку укладачів, вразливим місцем рейтингу є суб’єктивізм, оскільки багато компаній голосують за ті навчальні заклади, про які краще знають, або які знаходяться в їхніх містах.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>