4.1. Класифікація систем рейтингування

Абітурієнти нашої країни та закордонні мають можливість у межах цього рейтингу не тільки знайти рейтинг відповідного університету, а й провести аналіз кожного з параметрів, що був використаний під час рейтингування.

Цей рейтинг використовує велику кількість показників, що характеризують діяльність університетів, які доступні в мережі «Інтернет». Отже, не тільки менеджмент університету, а й окремі співробітники мають можливість пов’язати якість своєї роботи з позицією університету в цьому рейтингу, виявити слабкі місця і намітити план їхнього підсилення. Цей рейтинг містить велику кількість університетів із багатьох країн світу таким чином, що кожний більшменш відомий ЗВО має в ньому своє місце, а значить, може оцінити свої сильні і слабкі сторони та розробити свій план підвищення рейтингових позицій.

Цей рейтинг дає міністерствам і відомствам, що мають у своєму підпорядкуванні ЗВО, більш можливостей для оцінювання роботи своїх університетів, а значить, більше аргументів для координації їхньої роботи.

Для найвищого рівня користувачів цей рейтинг мало що додає до попередньої системи рейтингування.

Система рейтингування U-Multirank реалізується Європейським центром розвитку вищої освіти. Ця система дозволяє порівнювати результати діяльності окремих університетів в цілому та за конкретними галузями навчання. Порівняння здійснюється за п’яти вимірами: викладання і навчання; дослідження; передача знань; міжнародна орієнтація; регіональна взаємодія [58].

Цей рейтинг серед міжнародних, мабуть, найбільш корисний для абітурієнтів, оскільки враховує різні позиції університетів за галузями, що дає можливість кожному врахувати свої вимоги до формування професійних компетентностей.

Для менеджменту університетів цей рейтинг також має високу вагу, оскільки дозволяє розробити більш детальні поточні плани з удосконалення роботи. Для найвищого рівня користувачів цей рейтинг мало що додає до попередніх.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>