На своїх офіційних сайтах звітні дані за 2018 рік мають п’ять університетів з групи умовно «привілейованих» (рис. Щ.1 – Щ.5 в додатку Щ).
У ЗВО даної групи відсоток видатків зі спеціального фонду в загальних видатках знаходиться у межах 19 – 47 % (у середньому 30,8 %).
Відсоток видатків із загального фонду на утримання та розвиток в різних університетах також відрізняється, він знаходиться в межах 1,4 – 12 % (у середньому 5,5 %).
Відсоток видатків із загального фонду на КП не суттєво відрізняються в «привілейованих» університетах, він знаходиться в межах 4 – 11 % (у середньому – 6,9 %).
У цих ЗВО відсоток видатків на з/пл із загального фонду практично не відрізняється, він знаходиться в межах 85 – 92 %.
Видатки із загального фонду на одного студента, що навчається за держзамовленням у «привілейованих» університетах не суттєво різняться, вони знаходяться в межах від 42 тис. грн на рік до 66 тис. грн на рік (у середньому 58,6 тис. грн).
Розмір видатків на одного студента, що навчається за рахунок спеціального фонду, відрізняється в різних університетах, він знаходиться в межах 29 тис. грн – 54 тис. грн (у середньому 37 тис. грн).
Зведемо всі розрахункові дані в підсумкову таблицю (табл. 3.3), де по кожній групі університетів вказані середні значення наступних показників:
· відсоток видатків зі спеціального фонду;
· видатки на одного студента-бюджетника із загального фонду;
· видатки на одного студента-контрактника зі спеціального фонду;
· відсоток видатків зі спеціального фонду на утримання та розвиток університету;
· сума на утримання та розвиток, що сплачує кожен студент-контрактник.