3.3. Аналіз системи фінансування вищої освіти до реформування

Що стосується спеціального фонду, то його розмір і структура видатків із нього суттєво відрізняються у різних економічних університетів, в тому числі доля видатків на утримання та розвиток також змінюється від 15 % до 51 % (у середньому 28,9 %).

Розмір видатків на одного студента, що навчається за рахунок спеціального фонду, відрізняються у різних університетах, він знаходиться у межах 12 тис. грн – 20 тис. грн (у середньому 17 тис. грн).

Також вдалося знайти звітні дані за 2018 рік на офіційних сайтах чотирьох університетів педагогічної групи (рис. Х.1 – Х.4 в додатку Х).

Відсоток видатків зі спеціального фонду в загальних видатках знаходиться в межах 16 – 43 % (у середньому 34,7 %). При цьому три університети мають приблизно однаковий відсоток 36 – 43 %, тоді як один випадає із цієї групи, бо має 16 %.

Відсоток видатків із загального фонду на утримання та розвиток у різних університетах також відрізняється, він знаходиться в межах 4,5 – 11 %.

Відсоток видатків із загального фонду на КП не суттєво відрізняються в університетах, він знаходиться в межах 3 – 8 %.

Відсоток видатків на з/пл із загального фонду практично не відрізняється, він знаходиться в межах 82 – 90 %.

Видатки із загального фонду на одного студента, що навчається за держзамовленням у педагогічних університетах суттєво різняться, вони знаходяться в межах від 21 тис. грн на рік до 47 тис. грн на рік (у середньому 32,5 тис. грн).

Що стосується спеціального фонду, то його розмір і структура видатків із нього не суттєво відрізняються в трьох різних педагогічних університетах і у одного з них значно відрізняються.

Розмір видатків на одного студента, що навчається за рахунок спеціального фонду, відрізняється в різних університетах, він знаходиться в межах 7 тис. грн – 18 тис. грн (у середньому 12 тис. грн).

У групу умовно галузевих університетів увійшло чотири ЗВО, які мають на  своїх офіційних сайтах звітні дані за 2018 рік (рис. Ш.1. – Ш.4. в додатку Ш).

Відсоток видатків зі спеціального фонду в загальних видатках знаходиться у межах 34 – 50 % (у середньому 39,8 %).

Відсоток видатків із загального фонду на утримання та розвиток у різних університетах також відрізняється, він знаходиться у межах 1 – 20 % (у середньому 7,8 %).

Відсоток видатків із загального фонду на КП суттєво відрізняється в університетах, він знаходиться в межах 5,4 – 16,3 %.

Відсоток видатків на з/пл із загального фонду у ЗВО даної групи практично не відрізняється, він знаходиться в межах 75 – 87 %.

Видатки із загального фонду на одного студента, що навчається за держзамовленням в галузевих університетах суттєво різняться, вони знаходяться в межах від 15,1 тис. грн на рік до 37 тис. грн на рік (у середньому 22,9 тис. грн).

Розмір видатків на одного студента, що навчається за рахунок спеціального фонду, відрізняється в різних університетах, він знаходиться в межах 11,6 тис. грн – 32,1 тис. грн (у середньому 18,3 тис. грн).

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>