3.3. Аналіз системи фінансування вищої освіти до реформування

Розмір видатків на одного студента, що навчається не за держзамовленням (за рахунок спецфонду) також суттєво відрізняються в різних університетах у межах 11 тис. грн – 52 тис. грн (у середньому 21,5 тис. грн).

Група із чотирьох політехнічних університетів, в яких звітні дані за 2018 рік викладені на сайтах у вільному доступі, має зазначені характеристики (рис. Ф.1 – Ф.4 в додатку Ф).

Відношення видатків спеціального фонду до загальних видатків знаходяться в межах 16 – 31 % (у середньому 26,5 %), що менше за середнє значення по Україні (36,8 %) і менше ніж середнє в класичних університетах (41,8 %).

Відсоток видатків із загального фонду на утримання та розвиток в різних політехнічних університетах також суттєво відрізняється, він знаходиться у межах 1 – 8 % (у середньому 5 %).

Відсоток видатків із загального фонду на КП не суттєво відрізняється в університетах, він знаходиться у межах 8 – 11 %.

Відсоток видатків на з/пл із загального фонду також не суттєво відрізняється, він знаходиться у межах 81 – 92 %.

Видатки із загального фонду на одного студента, що навчається за держзамовленням, в політехнічних університетах різняться менш помітно, ніж у класичних, вони знаходяться в межах від 18,9 тис. грн на рік до 54,4 тис. грн на рік (у середньому 39,7 тис. грн).

Що стосується спеціального фонду, то його розмір і структура видатків із нього, як показано вище, суттєво відрізняються в різних політехнічних університетах.

За такого розподілу доля видатків на УР також змінюється від 0 % до 51 % (у середньому 17,38 %).

Розмір видатків на одного студента, що навчається за рахунок спеціального фонду, також суттєво відрізняється в різних університетах та знаходяться у межах 9 тис. грн – 28 тис. грн (у середньому 16,9 тис. грн).

Лише у п’яти університетів із групи економічних були представлені звітні дані на офіційних сайтах (рис. Х.1 – Х.5 в додатку Х).

Частка спеціального фонду у видатках у різних університетах також відрізняється, вона знаходиться в межах 38 – 59 % (у середньому 49 %), що значно перевищує середнє значення по Україні – 36,8 %.

Відсоток видатків із загального фонду на утримання та розвиток у різним університетам також суттєво відрізняється, він знаходиться в межах 1,5 – 24 % (у середньому 9,3 %).

Відсоток видатків із загального фонду на КП не суттєво відрізняється в університетах, він знаходиться в межах 5 – 9 %.

Відсоток видатків на з/пл із загального фонду відрізняється досить помітно, він знаходиться в межах 71 – 92 %.

Видатки із загального фонду на одного студента, що навчається за держзамовленням, в економічних університетах суттєво різняться, вони знаходяться в межах від 20 тис. грн на рік до 44,2 тис. грн на рік (у середньому 36,4 тис. грн).

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>