3.3. Аналіз системи фінансування вищої освіти до реформування

Рис. 3.7. Кількість ЗВО III – IV рівнів акредитації [39]

Зменшення кількості ЗВО в умовах сучасної України є, безумовно, позитивною тенденцією, що вписується у стратегічні плани МОН. Та це скорочення обумовлено не оптимізацією мережі ЗВО, а зменшенням контингенту студентів, що, зі свого боку, пояснюється складною демографічною ситуацією і тенденціями до збільшення кількості студентів, які навчаються за кордоном.

Отже, в цілому у відносних цифрах фінансування освіти в Україні на фоні європейських країн виглядає непогано, але розглянемо систему більш детально.

На основі офіційної звітності Державної казначейської служби України автором була побудована діаграма співвідношення витрат загального та спеціального фонду державного бюджету по ЗВО ІІІ – ІV рівня акредитації, що підпорядковані МОН, за рокам рис. 3.8.

Рис. 3.8. Видатки на вищу освіту по ЗВО системи МОН

Упродовж останніх років зберігається тенденція, коли ЗВО фінансуються більшою мірою із загального фонду бюджету (навіть без врахування стипендіального фонду), а доля спеціального фонду в цілому по всім ЗВО системи МОН складає від 36,8 до 42,8 %.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>