3.2. Проблеми координації взаємодії фізичних осіб, суб’єктів господарювання і держави у фінансуванні вищої освіти

Потрібно підкреслити, що законодавче встановлення такого обмеження в реальності визначає середнє по університету навчальне навантаження на рівні 470 – 480 академічних годин. Це зрозуміло для будь-кого, хто складав розподіл індивідуального навантаження для персоналу кафедр, факультету, університету. Зрозуміло, що практично неможливо так розподілити навантаження, аби у кожного викладача було навантаження 600 годин, оскільки у провідних професорів, аби вони мали реальну можливість займатися науковою та науково-методичною діяльністю навантаження має бути на рівні 250 – 300. А щоб компенсувати це «недозавантаження», потрібно максимально навантажити асистентів та викладачів, але їхнє навантаження не може бути більше ніж 600 годин. Саме це і забезпечує середнє навантаження по університету на рівні 470 – 480 академічних годин.

Крім того, університету вдалося зберегти хоча б мінімальні штати інженерно-технічного персоналу, які забезпечили безперебійне функціонування лабораторій та підтримку нерухомості університету в цілому в робочому безаварійному стані. Отже, ХНЕУ ім. С. Кузнеця зміг пережити період карколомного підвищення з/пл та тарифів на комунальні послуги без втрат якості навчального процесу.

Згідно з діаграмою на рис. 3.4 більшість студентів в Україні навчається за власний кошт. І такім чином ці студенти формують ту частину бюджету країни, яку називають «спеціальним фондом». Питання правомірності віднесення плати за навчання студентами до державного бюджету є спірним Щодо нього велися дискусії на всіх рівнях влади упродовж останніх 15 – 17 років, але ніяких змін не вдалося досягти.

Рис. 3.4. Питома вага студентів (%) закладів вищої освіти (ЗВО), які навчаються за рахунок коштів із різних джерел [39]

Отже, всі кошти, отримані університетом як плата за навчання студентів, є бюджетними коштами. І менеджмент університету може їх використовувати тільки в межах чинного законодавства, що регулює роботу з бюджетними ресурсами.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>