3.1. Аналіз чинної системи розподілу обсягів фінансування із загального фонду між закладами вищої освіти з бюджетної програми «Підготовка кадрів закладами вищої освіти та забезпечення діяльності їх баз практики»

Показник рівня наукової діяльності закладу вищої освіти N(i) має дійсно велике значення з огляду на необхідність стимулювання наукової роботи науково-педагогічними працівниками, оскільки неможливо собі уявити, яким чином викладач, що не займається науковою роботою, може прищепити студенту смак до наукових досліджень та навчити студента синтезувати нові знання.

Згідно із Постановою для закладів вищої освіти, в яких відсутні надходження до спеціального фонду за результатами наукової та науково-технічної діяльності за проектами міжнародного співробітництва і господарськими договорами (за даними станом на 1 грудня попереднього календарного року в середньому за три останні роки), показник має значення 1,0.

Фактично 30 ЗВО не мали жодної гривні спеціального фонду за результатами наукової та науково-технічної діяльності за проектами міжнародного співробітництва та господарськими договорами за три останні роки.

Крім того, 25 ЗВО мали обсяг надходжень до спеціального фонду за результатами наукової та науково-технічної діяльності за проектами міжнародного співробітництва та господарськими договорами приведений до чисельності науково-педагогічних працівників у закладі вищої освіти до 500 грн.

Отже, фактично у 2020 році 55 ЗВО отримали показник N(i) = 1,0.

Значення 1,1 дається для закладів вищої освіти, в яких обсяг надходжень до спеціального фонду за результатами наукової та науково-технічної діяльності за проектами міжнародного співробітництва і господарськими договорами, приведений до чисельності науково-педагогічних працівників у закладі вищої освіти, складає від 1 до 2 000 грн.

Фактично у 2020 році 32 ЗВО отримали значення показника N(i) = 1,1 за обсягами відповідних надходжень до спеціального фонду в розмірі від 500 грн до 2 000 грн.

Відповідність показника N(i) обсягам надходжень до спеціального фонду згідно з Постановою така:

1,2 – від 2 001 до 5 000 грн;

1,3 – від 5 001 грн до 10 000 грн; 1,4 – від 10 001 грн до 20 000 грн; 1,5 – понад 20 000 грн.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>