3.1. Аналіз чинної системи розподілу обсягів фінансування із загального фонду між закладами вищої освіти з бюджетної програми «Підготовка кадрів закладами вищої освіти та забезпечення діяльності їх баз практики»

2. Крім розрахункового контингенту здобувачів вищої освіти, які навчаються на умовах державного замовлення, в якості параметрів використані показники рівня: масштабності (M(i)), наукової діяльності (N(i)), міжнародного визнання (R(i)), регіональної підтримки (O(i)), працевлаштування випускників (P(i)):

З урахуванням показника профілізації ця формула має такий вигляд:

Отже, в натуральному вигляді показник діяльності певного закладу вищої освіти Рr(i), по суті, є корегована на різні показники фактична чисельність здобувачів вищої освіти, які навчаються на умовах державного замовлення в і-тому ЗВО.

Розглянемо більш детально кожен із показників.

Показник рівня масштабності певного закладу вищої освіти M(i), що встановлюється залежно від покажчика фактичної кількості здобувачів вищої освіти за державним замовленням у такому закладі, станом на 1 жовтня попереднього календарного року, згідно з даними офіційної звітності, становить:

0,8 – для закладів, в яких такий покажчик становить менше 1 000;

1,0 – для спеціалізованих мистецьких та спортивних закладів, переміщених закладів, а також для закладів, в яких такий покажчик знаходиться в межах 1 000 – 2 999;

1,2 – для закладів, в яких такий покажчик знаходиться в межах 3 000 – 5 999 осіб;

1,4 – для закладів, в яких такий покажчик знаходиться в межах 6 000 – 9 999 осіб;

1,5 – для закладів вищої освіти, в яких такий покажчик складає не менше 10 000 осіб.

Згідно з фактичними даними МОН (див. таблицю в додатку Р, гістограми розподілу ЗВО України в поточному році мають наступний вигляд (рис. 3.1).

Рис. 3.1. Розподіл ЗВО України в розрізі фактичної кількості здобувачів вищої освіти за державним замовленням у такому закладі станом на 1 жовтня 2019 року (по вісі ординат – кількість ЗВО, а по першій вісі абсцис – кількість здобувачів вищої освіти з інтервалом 1 000 осіб, та по другій вісі абсцис – показник M(i) – 0,8; 1,0; 1,2; 1,4; 1,5)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>