3.1. Аналіз чинної системи розподілу обсягів фінансування із загального фонду між закладами вищої освіти з бюджетної програми «Підготовка кадрів закладами вищої освіти та забезпечення діяльності їх баз практики»

Недоліки системи, на погляд автора, є такими:

· показники діяльності за високої чутливості моделі до їхніх змін мають суттєво різну область значень та варіативність, що значно знижує рівень вмотивованості менеджменту ЗВО до змін.

· система не мотивує ЗВО до міжнародного співробітництва у сфері підвищення якості вищої освіти;

· система в явному вигляді не мотивує ЗВО реалізовувати, укріплювати свою спеціалізацію, яка могла б полегшити створення сучасної матеріально-технічної бази для споріднених спеціальностей;

· відсутнє економічне обґрунтування індексів спеціальностей, рівнів та форм вищої освіти.

Послідовне впровадження та удосконалення нової системи розподілу фінансування із загального фонду між ЗВО разом із системою державного замовлення та реалізація Постанови КМУ № 191 від 3 березня 2020 р.(якщо будуть усунуті її недоліки), а також разом зі змінами законодавства у сфері фінансової автономізації ЗВО дозволить крок за кроком підвищити ефективність управління функціонуванням системи вищої освіти України та її розвитком і, як наслідок, рівень підготовки компетентних фахівців. Архіважливо враховувати досвід запровадження системи, щоб межувальні значення показників ґрунтувалися на результатах актуальних маркетингових досліджень відносно тенденцій розвитку вищої освіти в цілому та попиту і пропозиції на ринку праці з метою своєчасного уточнення їх кількісних значень.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>