2.4. Аналіз результатів зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 – 2019 роках

Результати оброблення балів сертифікатів ЗНО з математики учнів Харків ської області у 2018, 2019 роках надані в табл. И.35, И36 в додатку И. Напри клад, на рис. 2.22 представлені графіки розподілу балів сертифікатів ЗНО з математики учнів Харківської області.

Графіки розподілу балів сертифікатів ЗНО з математики учнів Харківської області у 2019 році (гіпотеза про нормальний закон розподілу відхиляється) подані на рис. И.20 в додатку И.

Аналіз отриманих результатів показує, що у 2018 – 2019 рр. картина кардинально змінилася. Гіпотеза про нормальний закон розподілу не тільки не підтверджена згідно з критерієм Колмогорова – Смірнова, а і взагалі втратила форму «гаусової» кривої. Фактична кількість сертифікатів ЗНО з математики з балами в інтервалі 170 – 200, що видані учням, значно перевищує кількість, що відповідає нормальному закону. Крім того, з’явився двогорбий розподіл, що свідчить про втрату статистичної однорідності спільноти, що тестується.

За аналогічною схемою проведемо дослідження dDM(r,t) для ЗНО з української мови і літератури за результатами тестування у 2018 – 2019 роках. Послідовно розглянемо регіони: м. Київ; Львівська область; Волинська область, як представників першого кластера (середній бал сертифікатів ЗНО з української мови і літератури вище за середні по Україні) та Харківську область як пред ставника другого кластера (середній бал сертифікатів ЗНО з української мови і літератури нижче за середні по Україні) (див. табл. 2.12).

Розрахунки представлені у вигляді таблиць у додатку И.

Розпочнемо з м. Києва. Аналіз фактичних даних щодо розподілу балів сертифікатів ЗНО з української мови і літератури учнів м. Києва у 2018 році та розрахунки відповідних теоретичних значень згідно з нормальним законом розподілу надані в табл. И.7 в додатку И.

Оскільки λ = 8,75>λ0,01 = 1,63, гіпотеза про нормальний закон розподілу відхиляється. Графічне представлення результатів надано у вигляді гістограми, полігона та графіка на рис. 2.23.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>