Що стосується Тернопільської області, яка входить до першого кластера, бо середній бал із сертифікатів ЗНО з математики вищий за середній по Україні, то розрахунок для визначення закону розподілу балів ЗНО з математики у 2008, 2009 роках надано в табл. И.25 та И.26 в додатку И. Наприклад, на рис. 2.12 представлені графіки розподілу балів сертифікатів ЗНО з математики учнів Тернопільської області у 2008 році (гіпотеза про нормальний закон розподілу підтверджується).
Графіки розподілу балів сертифікатів ЗНО з математики учнів Тернопільської області у 2009 році подані на рис. И.13 в додатку И.
Харківська область займає одну з провідних позицій у якості підготовці учнів із математики. Про це свідчать здобутки учнів Харківщини в олімпіадах та інших змаганнях на державному та міжнародному рівнях. Тому, хоча Харківська область не входить до першого кластера (див. табл. 2.9), проведемо аналіз результатів ЗНО з математики її учнів спочатку у 2008 та 2009 роках.
Проведені розрахунки подані в табл. И.33, И.34 в додатку И. Наприклад, на рис. 2.13 подані графіки розподілу балів сертифікатів ЗНО з математики учнів Харківській області у 2008 році (гіпотеза про нормальний закон розподілу не підтверджується).
Графіки розподілу балів сертифікатів ЗНО з математики учнів Харківській області у 2009 році подані на рис. И.19 в додатку И. Гіпотеза про нормальний закон розподілу не підтверджується, як і у 2008 році.