2.3. Аналіз результатів ЗНО у 2008 – 2009 роках

У стовпцях 1, 2 надані ліві та праві межі інтервалів із балами сертифікатів ЗНО з математики учнів м. Києва у 2008 році. У стовпці 3 надана емпірична (фактична) кількість сертифікатів ЗНО, що знаходиться у межах відповідного інтервалу. У стовпці 4 представлена теоретична кількість сертифікатів ЗНО, що знаходиться в межах відповідного інтервалу (вона розрахована згідно нормального закону розподілу). У стовпці 5 – різниця між фактичною кількістю сертифікатів ЗНО з відповідного інтервалу та теоретичної кількості, розрахованої за нормальним законом розподілу. У стовпці 6 – значення стовпця 5 за модулем (абсолютне значення). У стовпці 7 – розрахункова величина для визначення λ = D·√n.

При (F): D = max |F(x)-F(x)|.

Тобто при λ = 2,22>λ0,01 = 1,63 гіпотеза про нормальний закон розподілу відхиляється.

Використовуючи сумарні значення стовпців 3 та 6, розрахуємо відсоток відхилення фактичних балів ЗНО з математики від теоретичних, що припадає на один сертифікат (на одного учня, що тестувався) DM(r,t) = (1 732 / 1 3114) · 100 = 13,2 %.

Цей показник буде змінюватися з року в рік (t) та залежно від регіону (r,t).

Отже, DM(r,t) за дисципліною, що досліджується, показує відсоток відхилення фактичних балів сертифікатів ЗНО від теоретичних, що припадає на один сертифікат (на одного учня, що тестувався) в даному регіоні (r) у відповідний рік (t). Величина dDM(r,t) розраховується як різниця між sDM(r,t) та DM(r,t). Ці дані подані в таблицях в додатку Ж.

На рис. 2.9 представлені гістограма, полігон фактичних балів ЗНО з математики учнів м. Києва у 2008 році та відповідна теоретична крива нормального розподілу.

Рис. 2.9. Графіки розподілу балів сертифікатів ЗНО з математики учнів міста Києва у 2008 році (гіпотеза про нормальний закон розподілу відхилена)

Розрахунки за балами сертифікатів ЗНО з математики у м. Києві у 2009 році надані в табл. И.2 в додатку И. Графіки розподілу балів сертифікатів ЗНО з математики учнів міста Києва у 2009 році подані на рис. И.1 в додатку И.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>