2.3. Аналіз результатів ЗНО у 2008 – 2009 роках

Початок проведення масового зовнішнього незалежного оцінювання та встановлення результатів тестування офіційним критерієм зарахування вступників до ЗВО у 2008 році суспільство зустріло неоднозначно. Значна частина батьків та вступників не вірила в те, що корегування балів ЗНО, а значить результатів відбору до ЗВО неможливе адміністративними та фінансовими методами. Особливо дивним це було для представників «силових структур». Однак процес зарахування абітурієнтів до ЗВО пройшов майже без ексцесів. Вступна кампанія 2009 року вже багатьох переконала в тому, що потрібно спрямовувати зусилля батьків та учнів на якісне навчання, а не на пошук шляхів не легітимного підвищення балів ЗНО. Розпочався підйом авторитету шкіл із кращими викладачами та бурхливий розвиток ринок «репетиторства». У цей період найбільш характерно проявилися всі особливості нової системи відбору на навчання до ЗВО, тому в роботі дослідження було розпочато саме із цього періоду.

Продовжимо розгляд регіонів із першого кластера (див. табл. 2.9) та представника третього кластера – Харківської області. Розглянемо послідовно результати ЗНО з математики у 2008, 2009 роках у м. Києві, Львівській, Волинській, Тернопільській та Харківській областях. Це ті роки, за якими були побудовано графік середніх значень балів сертифікатів ЗНО з математики (див. рис. 2.5). Будемо використовувати офіційні дані, що представлені на сайті УЦОЯО.

Перевіримо гіпотезу про те, що величина «Х – бали в сертифікатах ЗНО» розподілена згідно з нормальним законом. Інакше кажучи, зовнішнього цілеспрямованого втручання в процес її формування не було, а кількість балів кожного учня формувалася виключно під впливом перших п’ятьох чинників, що наведені в попередньому підрозділі.

Розглянемо детально результати оброблення балів сертифікатів ЗНО з мате матики учнів м. Києва 2008 року. Розрахунки зведені в табл. 2.12.

Таблиця 2.12 Аналіз балів сертифікатів ЗНО з математики учнів м. Києва у 2008 році

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>