2.2. Загальні питання зовнішнього незалежного оцінювання в Україні

Викладачі університету були повністю усунуті як від розроблення тестових завдань, так і від проведення самого процесу тестування. Два роки поспіль липневі вступні іспити в університеті проводилися за такою технологією:

  1. У травні-червні фахівці Центру за замовленням університету виконали конфіденційне розроблення та виготовлення тестових матеріалів з математики та української мови і літератури для 1 000 абітурієнтів і запакували їх у спеціальні пакети та контейнери з пломбуванням, що виключало можливість доступу до них сторонніх осіб.
  2. Центр доставив фельд’єгерською поштою до університету тестові матеріали 9 липня.
  3. Працівники приймальної комісії формували групи абітурієнтів згідно з абеткою. В аудиторії їх пропускали працівники Центру відповідно до списку та документа, що підтверджує особу.
  4. Представниками Центру в кожній аудиторії було проведено інструктаж щодо виконання тестування, роздано кожному абітурієнту комплект матеріалів, а саме: реєстраційну картку, робочий зошит із тестовими завданнями, бланк відповідей, котрий надійде до Центру, та бланк відповідей, що залишається в абітурієнта для самоконтролю.
  5. Представники Центру провели шифровку відповідей – наклеїли штрихкод і на реєстраційну картку, і на бланк відповідей, який підлягатиме перевірці.
  6. У кожній аудиторії, крім представника Центру, для забезпечення самостійності виконання тестування знаходилися курсанти військового університету, які не пропускали будь-яких сторонніх осіб. Крім того, в аудиторії були встановлені пристрої, що унеможливлювали використання абітурієнтами електронних засобів зв’язку.
  7. Після закінчення тестування всі матеріали (окремо реєстраційні картки та окремо бланки відповідей) були запаковані у спеціальні контейнери і відправлені на перевірку до Києва.
  8. Через півгодини після відправки матеріалів із Центру електронною поштою в університет прийшли правильні відповіді, які одразу були розміщені на стендах приймальної комісії на паперових носіях і на сайті університету. Отже, вже через 30 – 40 хвилин кожен абітурієнт мав можливість порівняти свої відповіді з правильними.
  9. Перевірку результатів тестування проводив Центр протягом двох днів. І вже 13 липня університет отримав електронною поштою результати, тобто кількість балів, які набрав кожен із абітурієнтів.

Результати були також розміщені на університетському сайті. Паперові носії з підписами були доставлені через два дні кур’єром.

У такий спосіб було проведено вступні іспити. І наразі ми маємо дані оцінювання якості підготовки абітурієнтів університету за балами зовнішнього оцінювання, що проводилося в нашому університеті.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>