2.2. Загальні питання зовнішнього незалежного оцінювання в Україні

Відмічаємо, що за десять років середні значення балів ЗНО знизилися на 7 – 8 % (див. табл. 2.5), що неможливо повністю пояснити підвищенням складності тестів.

Слід зауважити, що Крим та м. Севастополь не розглядаються за зрозумілими причинами.

Перший кластер – регіони, абітурієнти з яких, 3 – 4 роки (з 4 років, що представлені на графіках) мають бал сертифікатів ЗНО з математики вище за середній по Україні на 1 % і більше відсотків. Це наступні регіони: м. Київ, Волинська, Львівська та Тернопільська області.

Другий кластер – регіони, абітурієнти з яких, 3 – 4 роки (з 4 років, що представлені на графіках) мають бал сертифікатів ЗНО з математики нижчий на 1 % і більше відсотків за середній по Україні. Це такі регіони: Вінницька, Житомирська, Кіровоградська, Луганська області.

Третій кластер – регіони, бали сертифікатів ЗНО 3 – 4 роки (з 4 років, що представлені на графіках) коливаються в межах +/– 1 % від середнього балу по Україні. Це такі регіони: Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Київська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Харківська, Хмельницька, Черкаська області.

Четвертий кластер – регіони, які з року в рік переміщуються з одного кластера в інший. Це такі регіони: Івано-Франківська, Миколаївська, Сумська, Херсонська, Чернівецька та Чернігівська області.

У табл. 2.9 представлено склад всіх чотирьох кластерів регіонів, що сформовані за ознакою «середній бал ЗНО з математики» за 2008 – 2009 та 2018 – 2019 роки.

Таблиця 2.9 Кластери регіонів України за ознакою балів сертифікатів ЗНО з математики

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>