2.1. Дослідження можливості використання психологічних характеристик вступників та балів їхніх сертифікатів ЗНО для оцінки майбутніх результатів навчання

Загальний висновок полягає в тому, що конкурсний бал (KB) є валідним чинником, який дозволяє оцінити здатність вступника до успішного навчання в ЗВО. Переваги введення ТЗНК в сучасних умовах будуть зведені до мінімуму, якщо не сказати до нуля.

По-перше, ЗНО з української мови і літератури відміняти недоцільно з багатьох мотивів.

По-друге, потрібно робити ще один іспит у формі ЗНО, який дасть можливість оцінити здібності вступника в конкретній групі спеціальностей.

По-третє, для творчих спеціальностей у будь-якому разі потрібен творчий конкурс.

Отже, кількість іспитів не зменшується, а іспит за групою спеціальностей не тільки не виключає «натаскування» на тести, а й передбачає це. Що стосується видатків бюджету на вступну кампанію, то вони збільшуються, оскільки потрібно додатково готувати завдання з ТЗНК та завдання для іспитів для різних груп спеціальностей. Тому наявну систему вступу кардинально змінювати наразі немає сенсу, а потрібно врахувати її недоліки і провести модернізацію.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>