2.1. Дослідження можливості використання психологічних характеристик вступників та балів їхніх сертифікатів ЗНО для оцінки майбутніх результатів навчання

Аналіз результатів показує, що рівень емоційного інтелекту студентів на відміну від рівня інтелектуального розвитку IQ у більшості осіб знаходиться на середньому рівні, не зважаючи на те, що високі значення показала незначна кількість студентів. Особливо це стосується таких складових емоційного інтелекту, як «емоційна обізнаність» та «самомотивація». Кількість студентів, що показали високі значення цих двох складових, знаходиться у межах 5 %. За іншими складовими високі показники мають 14 – 22 % студентів. Зростання відносно до попереднього року кількості студентів, що мають високі показники за складовими емоційного інтелекту «управління своїми емоціями», «емпатія (співпереживання)» та «розпізнавання емоцій інших людей», свідчить про те, що контингент першокурсників 2019 року більш готовий до розвитку у них таких особистісних компетентностей, як «комунікабельність», «уміння працювати в команді», «орієнтація на клієнта», «ввічливість, тактовність». Це може бути ознакою того, що якість майбутніх випускників, яка оцінюється інтегральною компетентністю, буде зростати.

Таблиця 2.5 Відсоток студентів, що отримали високі оцінки

Крім цих усіх показників (чинників), вступників характеризує конкурсний бал (КВ), методика розрахунку якого з року в рік змінюється, але в цілому він враховує бали ЗНО з трьох конкурсних предметів із деякими ваговими коефіцієнтами, бал атестату, регіональний та галузевий коефіцієнти. Залежно від розміру конкурсного бала абітурієнт може бути рекомендований або ні до зарахування на бюджетну форму навчання. Крім того, занадто низькі значення КВ можуть блокувати можливість зарахування вступника на навчання навіть за контрактом. Це стосується спеціальностей, для яких встановлено мінімальну межу для КВ.

Цей показник за умови об’єктивності балів ЗНО дійсно може бути деякою мірою здатності особистості до навчання, оскільки агрегує оцінки з різнопланових предметів. Серед обов’язкових предметів визначається українська мова і література та ще два предмети на вибір. Це можуть бути фізика, хімія, історія, географія, математика.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>