1.6. Аналіз затребуваності компетентностей у розрізі груп спеціальностей

У табл. Д.3 згруповані професійні компетентності, які вважаються роботодавцями найбільш затребуваними згідно із середнім за роками відсотком оголошень.

Шість найбільш затребуваних професійних компетентностей:

  1. Знання в JavaScript, Gulp, Open Graph, SVG, SASS – 68,2 %.
  2. Програмування для 1С – 45,2 %.
  3. JS(1) – 37,2 %.
  4. jQuery (бібліотека JavaScrіpt) – 34,4 %.
  5. РНР (патерни проектування, ефективне використання ресурсів) – 33,6 %.
  6. Знання роботи вебсерверів Apache HTTP – сервер Nginx – 31,6 %.

З метою корегування контенту навчальних дисциплін для освітніх програм галузі «Інформаційні технології» необхідно провести детальні консультації безпосередньо з фахівцями IT-кластера України.

Щодо особистісних компетентностей, то їхня ієрархія відповідно до відсотків кількості оголошень та складу першої шістки компетентностей достатньо відрізняється як від узагальнених для всіх освітніх програм, так і від тих, які відповідають групі освітніх програм із менеджменту.

У табл. Д.4 згруповані особистісні компетентності, які вважаються роботодавцями найбільш затребуваними згідно із середнім за роками відсотком оголошень.

За відсотками згадування в оголошеннях на перших двох позиціях у шістці залишаються «відповідальність» та «комунікабельність» з відсотками 45,4 та 28,4 %, відповідно. На третьому місці з’являється компетентність «уміння працювати у команді» з 23 %, а на четвертому та п’ятому місцях – «бажання розвиватися» та «здатність до швидкого навчання» з відсотками 21,9 та 21,0 %, відповідно. Компетентність «аналітичне мислення» залишається в шістці з 14,8 %.

Отже, щоб працювати у ІТ-секторі потрібно оволодіти дещо іншими особистісними компетентностями, ніж у інших сферах діяльності. Для цього сектора важливо вміти швидко навчатися, бажання розвиватися та вміння працювати в команді.

Наступними за популярністю в оголошеннях щодо вакансій йдуть освітні програми «Облік і аудит».

У контент-аналізі були використані оголошення про вакансії на посади:

· бухгалтер, головний бухгалтер;

· фахівець із планування, бюджетування й аналізу;

· аудитор;

· спеціаліст із внутрішнього контролю та аудиту; · спеціалісти та керівники консалтингових установ; · касир.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>